Posledný letný týždeň bude v Banskej Bystrici a okolí v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej sa úhrn dažďových zrážok podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Teploty vzduchu budú v regióne postupne klesať, aj keď cez víkend sa ešte môžu vrátiť na hodnoty atakujúce hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (16.9.) otvorí týždeň v znamení spočiatku jasnej, postupne zamračenej oblohy bez zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Utorok (17.9.) bude spočiatku s oblačnosťou, neskôr s jasnou oblohou. Prehánky či búrky očakávať nemusíme. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 15 až 13 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 18 do 20 °C.

Streda (18.9.) bude v znamení prevažne polojasnej oblohy a bez dažďových zrážok. Teploty vzduchu budú oproti predošlým dňom klesať a v tento deň sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 °C do maximálnych denných 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (19.9.) prinesie prevažne polojasnú oblohu, na ktorej sa oblaky objavia v najvýraznejšej miere najmä cez poludnie. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 6 do 4 °C, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať maximálne teploty na úrovni 13 až 15 stupňov Celzia.

Piatok (20.9.) zakončí pracovný týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej by zapršať nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Sobota (21.9.) prinesie mierne oteplenie. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 6 do 4 °C, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať najvyššie teploty na úrovni 15 až 17 stupňov Celzia. Obloha bude počas celého dňa prevažne jasná a bez zrážok.

Nedeľa (22.9.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, neskôr polojasnej oblohy. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.