Jeseň sa začína približovať k zime. Teploty vzduchu postupne v Banskej Bystrici klesajú, navyše nepríjemný vietor a zrážky pôsobia na ľudí viac negatívne. Aj počas nasledujúceho týždňa však niekoľkokrát vykuknú aj slnečné lúče.

pocasiePondelok (4.11) bude, podobne ako víkend, prevažne zamračený. Dažďové zrážky musíme očakávať ráno a potom opäť najmä podvečer. V skorých ranných hodinách musíme počítať s teplotou len okolo troch stupňov, popoludní okolo 10 stupňov Celzia. Sychravé počasie navyše zvýrazní silnejší nárazový vietor.

Utorok (5.11) má priniesť viac dažďových zrážok, najmä v dopoludňajších hodinách. Teplota vzduchu prekročí hranicu desiatich stupňov a teplomery ukážu popoludní najviac 11 stupňov Celzia. Opätovne bude pobyt vonku znepríjemňovať nárazový vietor, najmä dopoludnia.

Streda (6.11) by dopoludnia mala byť stále prevažne zamračená a aj s rizikom dažďových zrážok. Postupne by sa ale mohla obloha aspoň čiastočne vyjasniť. Nízka ale bude teplota vzduchu, ktorá dosiahne maximálne 7 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.11) bude v Banskej Bystrici polooblačný, prechodne oblačný. Zrážky sú len málo pravdepodobné. Teplota vzduchu stúpne na 10 stupňov Celzia.

Piatok (8.11) má byť polooblačný a aj teplotne príjemnejší, keď sa vzduch počas dňa ohreje až na 13 stupňov Celzia.

Sobota (9.11) predbežne prinesie opätovný nárast oblačnosti. Popoludní má pršať. Teplota stúpne na maximálne 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (10.11) sa bude celodenná teplota vzduchu pohybovať okolo 10 stupňov Celzia, pričom obloha bude zamračená. Bude z nej navyše počas celého dňa pršať.