Aj keď vianočný odmäk neobišiel náš región ani v tomto roku, pohľad z okna je na Štedrý deň napokon v Banskej Bystrici zimný, minimálne pri pohľade na okolité kopce. V ďalších dňoch už teploty tak výrazne nad bod mrazu, ako v uplynulých dňoch, stúpať nebudú. Ubudne aj zrážok.

Pondelok (24.12.) bude v Banskej Bystrici spočiatku zamračený, k večeru už očakávame prevažne jasnú oblohu. Teploty okolo poludnia dosiahnu 3 stupne nad nulou, ale postupne popoludní a podvečer bude teplota klesať pod bod mrazu ku -2 stupňom. Očakávané je popoludní aj možné slabšie sneženie, ale najmä silnejší nárazový vietor.

Utorok (25.12.) má byť prevažne veľká, podvečer a večer už zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na najviac na +1 stupeň. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo -3 až stupňov Celzia. Výraznejšie zrážky očakávané nie sú, ale slabšie sneženie sa počas dňa prejaviť môže.

Streda (26.12.) bude dopoludnia zamračená, neskôr už prevažne jasná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -3 až do popoludňajších +2 stupňov Celzia.

Štvrtok (27.12.) má byť polooblačný, prechodne s väčšou oblačnosťou, ale bez výraznejších zrážok. Teplota vzduchu bude od ranného -1 stupňa až do popoludňajších 3 stupňov Celzia nad nulou.

Piatok (28.12.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu, ale zrážky sú málo pravdepodobné. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo +1 stupňa a najvyššia denná teplota vystúpi na +3 až +4 stupne Celzia.

Sobota (29.12.) má byť oblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo +3 stupňov Celzia, ráno a k večeru mierne pod nulou.

Nedeľa (30.12.) bude zamračená. Počas celého dňa sa môžu aj výraznejšie prejaviť zrážky, ktoré budú pri teplotách od -2 do +2 stupňov Celzia prevažne vo forme sneženia, ktoré by potom pri klesajúcich teplotách malo pokračovať aj do posledného dňa roka.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.