Počas uplynulého týždňa sme mohli v Bystrici zažiť prvé tropické dni. Pravé letné počasie s vysokými teplotami vyvrcholilo počas víkendu. V úvode ďalšieho týždňa už očakávame ochladenie a teploty okolo 25 stupňov Celzia.

pocasie banska bystricaPondelok (27.6.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a dážď. Najvyššia denná teplota bude od 21 do 23 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 19 až 21 stupňov Celzia. Počas celého dňa bude prevládať slabý premenlivý vietor.

Utorok (28.6.) má byť spočiatku zamračené, k večeru prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelku mierne stúpne, a to na hodnoty 22 až 24 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Streda (29.6.) prinesie jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 16 do popoludňajších 25 stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (30.6.) má byť z rána zamračené s teplotou okolo 19 stupňov Celzia. Neskôr sa však oblaky budú rozpadať, a tak opäť očakávame ďalší jasný deň. Cez deň by teplota vzduchu nemala prekročiť hranicu 26 stupňov Celzia.

Piatok (1.7.) má priniesť z rána znovu zamračenú oblohu, počas doobedia očakávame aj prehánky a búrky. V poobedňajších a v podvečerných hodinách má byť už takmer jasná obloha. Ranné, ale aj denné teploty vzduchu budú totožné so štvrtkovými, a teda do 26 stupňov.

Sobota (2.7.) prinesie polooblačný deň s najnižšou rannou teplotou vzduchu približne osemnásť stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (3.7.) bude v znamení takmer jasného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných dvadsať do popoludňajších dvadsaťpäť stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.