Prvý júlový týždeň prinesie vo svojom začiatku skutočne vysoké teploty. Tie však postupne klesnú pod hranicu 30 stupňov Celzia a v Banskej Bystrici a okolí bude panovať príjemné letné počasie. Oblaky sa nevyskytnú na oblohe vo veľkej miere a podľa meteorologických modulov by nemali priniesť dažďové zrážky.

Pondelok (1.7.) odštartuje týždeň v znamení horúceho slnečného počasia. Obloha bude prevažne jasná, k večeru sa na nej môžu objaviť oblaky. Ranné teploty vzduchu budú pod 20 °C a cez deň nás čakajú od 32 až do 34 stupňov Celzia.

Utorok (2.7.) prinesie viac oblačnosti, ktorá sa bude vyskytovať počas celého dňa. Úplne zamračené však nebude. Horúci pondelok sa prejaví aj na ranných utorkových teplotách, ktoré sa budú pohybovať od 21 do 23 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota by nemala prekročiť 30 stupňov Celzia.

Streda (3.7.) bude nebude príliš horúca a prinesie príjemné teploty. Tie sa budú ráno pohybovať od 16 do 18 °C a počas dňa maximálne od 24 do 26 stupňov Celzia. Obloha bude počas celého dňa prevažne jasná.

Štvrtok (4.7.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy, na ktorej sa oblaky vyskytnú až k večeru. Najnižšia ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni 15 °C a cez deň stúpne na 25 až 27 stupňov Celzia.

Piatok (5.7.) bude v znamení pokračujúceho príjemného počasia bez zrážok. Oblačnosť sa zvýši najmä v popoludňajších a večerných hodinách. Ranná teplota vzduchu neklesne pod 14 °C a najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 26 do 28 stupňov Celzia.

Sobota (6.7.) bude polooblačná, počas poludnia zamračená. Ranné teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici a okolí pohybovať od 15 do 17 °C a cez deň dosiahnu maximálne 24 až 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.7.) zakončí týždeň v znamení jasnej oblohy, ale chladnejších teplôt. Tie sa budú pohybovať od ranných 15 až 17 °C do denných 21 až 23 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.