Zatiaľ čo na Mikuláša môžeme očakávať len mierne dopoludňajšie sneženie, v druhej polovici týždňa a najmä vo štvrtok má už podľa meteorológov snežiť viac. Najvyššie denné teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici pohybovať okolo nuly.

Pondelok (6. 12.) bude prevažne zamračený, pričom obloha sa má vyjasniť až po zotmení. Na Mikuláša má snežiť len mierne v dopoludňajších hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najvyšších denných +1 až +3 do nočných -4 až -6 °C.

Utorok (7. 12.) bude polooblačný. Úhrn dažďových či snehových zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu z najvyšších denných 0 až +2 v noci klesnú na -5 až -7 stupňov Celzia.

Streda (8. 12.) má byť spočiatku slnečná a obloha sa má zamračiť až v druhej polovici dňa. Z najvyšších denných -1 až +1 sa v noci ochladí na -6 až -8 °C.

Štvrtok (9. 12.) prinesie návrat oblačnosti. Z prevažne zamračenej oblohy bude podľa meteorologických modulov snežiť najmä popoludní, ale aj vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných 0 až +2 a nočných -3 až -5 stupňov Celzia.

Piatok (10. 12.) sa bude niesť v duchu zamračenej oblohy, z ktorej má predbežne snežiť v dopoludňajších hodinách. Z najvyšších denných 0 až +2 sa v noci ochladí na -3 až -5 °C.

Sobota (11. 12.) má byť víkendovým dňom s pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou, z ktorej môže prameniť aj mierny úhrn snehových zrážok. Teploty vzduchu by sa mali opäť pohybovať od denných 0 až +2 do nočných -3 až -5 stupňov Celzia.

Nedeľa (12. 12.) prinesie premenlivú oblačnosť, ktorá by sa mala smerom k nasledujúcemu týždňu zmenšovať. Teploty vzduchu sa majú cez deň vyšplhať na +2 až +4, v noci klesnúť na -4 až -6 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.