Zima je v plnom prúde a na uliciach v Banskej Bystrici a okolí už možno badať sneh. Toho sa dočkáme aj v nasledujúcom týždni, podľa meteorologických modulov konkrétne vo štvrtok, piatok a sobotu. Teploty vzduchu budú počas týždňa postupne klesať a tie denné sa budú pohybovať väčšinou okolo hranice 0 °C. 

Pondelok (9. 12.) otvorí týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti a ranných dažďových prehánok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Utorok (10. 12.) bude dňom so spočiatku zamračenou, neskôr polojasnou oblohou, z ktorej by však pršať ani snežiť nemalo. Popoludní môže zafúkať aj silnejší nárazový vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Streda (11. 12) prinesie prevažne jasnú oblohu bez dažďových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -4 až -6 °C do najvyšších denných 0 až 2 stupňov Celzia.

Štvrtok (12. 12.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy a počas celého dňa môžeme očakávať sneženie. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 0 do 2 stupňov Celzia.

Piatok (13. 12.) zakončí pracovný týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo najvýraznejšie snežiť v podvečerných až večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať okolo hranice 0 °C.

Sobota (14. 12.) bude dňom so zvýšenou oblačnosťou a snehovými prehánkami, ktoré môžeme očakávať najmä dopoludnia. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Nedeľa (15. 12.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, neskôr polojasnej oblohy. Úhrn zrážok sa v tento deň nepredpokladá. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 2 do 4 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.