V úvode nasledujúceho týždňa nás v Banskej Bystrici aj v celom okrese potrápi silný vietor, pričom počítať treba aj so snežením, ktoré môžeme očakávať aj od štvrtka do soboty.

SHMÚ vydal aj pre banskobystrický okres meteorologické výstrahy. Na pondelok si radšej neplánujte turistiku, pretože počas tohto dňa bude platiť výstraha 3. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne miestami v polohách nad 1800 m v nárazoch rýchlosť 45 až 50 m/s. Počas pondelka bude platiť aj výstraha 1. stupňa pred snežením, pri ktorom spadne 10 až 15 cm nového snehu. V utorok zas bude platiť výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách.

Pondelok (17. 1.) prinesie zväčšenú oblačnosť, z ktorej bude počas celého dňa prameniť dážď so snehom. Najmä v druhej polovici dňa nás potrápi silný severný až severozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť až 14 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +1 až +3 do nočných -1 až -3 stupňov Celzia.

Utorok (18. 1.) bude dňom s jasnejšou oblohou, z ktorej má snežiť len v skorých ranných hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu z denných 0 až +2 v noci klesnú na -5 až -7 °C.

Streda (19. 1.) bude polojasná, pričom úhrn zrážok očakávať nemusíme. Z denných 0 až +2 sa v noci ochladí na -4 až -6 stupňov Celzia.

Štvrtok (20. 1.) prinesie návrat veľkej oblačnosti, pričom počas celého dňa má snežiť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných +1 a nočných -5 °C.

Piatok (21. 1.) má byť taktiež zamračený. Podľa predbežnej predpovede môžeme aj počas tohto dňa očakávať sneženie. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú len na -2, v noci klesnú k -7 stupňom Celzia.

Sobota (22. 1.) bude v meste pod Urpínom zamračená. Podľa meteorologických modulov má snežiť najmä v prvej polovici tohto víkendového dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných -1 do nočných -7 °C.

Nedeľa (23. 1.) zakončí týždeň v znamení veľkej oblačnosti, no bez úhrnu zrážok. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +2, v noci klesnú k -5 stupňom Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.