Zatiaľ čo v posledných dňoch sme mrzli aj pri teplotách okolo -10 stupňov, už na konci nového týždňa sa za slnečných lúčov budeme môcť po Banskej Bystrici prechádzať aj pri teplote okolo +10 stupňov Celzia. Na prognózy konca zimy je síce ešte priskoro, no celodenné mrazy už v dlhodobom horizonte predpokladané nie sú.

Krizna Zasnezena Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Pondelok (9.2.) bude ráno polojasný, neskôr oblačný pri teplote počas dňa okolo -3 stupne Celzia. Popoludní začne snežiť, k čomu sa pridá i nepríjemný nárazový vietor. Už počas noci sa ale sneženie môže zmeniť na dážď.

Utorok (10.2.) prinesie teploty nad bodom mrazu a dážď. Obloha bude zamračená počas celého dňa.

Streda (11.2.) už bude prevažne jasná s teplotami vzduchu od -2 do +4 stupne Celzia.

Štvrtok (12.2.) má byť polooblačno, neskôr prevažne zamračené. Zrážky sú ale len málo pravdepodobné. Teplota vzduchu stúpne opäť najviac na +4 stupne Celzia.

Piatok (13.2.) bude podľa predbežnej predpovede obloha ráno zamračená, neskôr prevažne jasná. Teplota vzduchu stúpne nanajvýš na plus 3 stupne Celzia.

Sobota (14.2.) už ale prinesie postupný nárast teploty vzduchu, keď teplomery môžu podvečer ukázať i plus šesť až osem stupňov nad nulou. Inak bude polooblačno a bez zrážok.

Nedeľa (15.2.) síce prinesie ešte ďalšie oteplenie vzduchu ku ôsmim až desiatim stupňom Celzia, no pocitovo bude pre silný vietor chladnejšie. Obloha bude prevažne zamračená, no zrážky očakávané nie sú.