Quantcast

Banská Bystrica zažila konečne zimný zasnežený týždeň, no biela pokrývka sa následkom víkendového oteplenia vytratila. Predbežný predpoklad vývoja počasia v nasledujúcom mesiaci hovorí, že v meste väčšie sneženie už ani nemožno čakať.

pocasiePondelok (3.2.) bude najmä veterný, no obloha sa od rána začne vyjasňovať a aj keď ráno bude teplota vzduchu len na úrovni okolo -4 stupne Celzia, popoludní to budú už dva stupne nad nulou.

Utorok (4.2.) má byť jasný pri rannej teplote okolo -5 a popoludňajšej najviac +2 stupne Celzia.

Streda (5.2.) by mala byť prevažne jasná až polooblačná. Teplota vzduchu v Banskej Bystrici bude v rozmedzí od -3 do +4 stupňov Celzia.

Štvrtok (6.2.) bude oblačnejší a popoludní môže aj pršať, prípadne snežiť. Vonkajšie teplomery budú ukazovať od -1 do +3 stupne Celzia.

Piatok (7.2.) podľa predbežnej predpovede prinesie teploty len nad bodom mrazu, a to najviac do úrovne +3 stupne Celzia. Najmä popoludní má zo stále zamračenej oblohy výraznejšie pršať.

Sobota (8.2.) môže byť ešte ráno upršaná, no neskôr sa oblaky pretrhajú a obloha sa môže vyjasniť. Teplota vzduchu bude stabilne nad nulou, a to v rozmedzí od jedného do štyroch stupňov.

Nedeľa (9.2.) by mala byť opäť výraznejšie oblačná a najmä opäť s dažďom, prípadne snežením. Teploty budú v rozmedzí od +1 do +5 stupňov Celzia.