V najbližšie dni si v meste pod Urpínom budeme môcť užiť letné počasie. Už v utorok sa denná teplota vzduchu priblíži takmer k tropickej 30-ke, postupne však budú denné teploty klesať. Prvý júnový víkend by mal teplomer vonku ukazovať najviac do 20 stupňov Celzia.

Pondelok (29.5.) má byť jasný alebo len s malom oblačnosti. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 10 do 12 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 22 až 24 stupňov Celzia.

Utorok (30.5.) má priniesť prevažne polooblačnú oblohu, ráno a večer zmenšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na 26 až 28 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 12 až do 14 stupňov Celzia.

Streda (31.5.) prinesie ráno takmer jasnú oblohu, avšak postupne očakávame pribúdanie oblačnosti a poobede už aj prehánky či búrky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 20 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Štvrtok (1.6.) bude v znamení jasnej oblohy s rannou teplotou okolo 17 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 22 stupňov Celzia.

Piatok (2.6.) má priniesť opäť jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Sobota (3.6.) prinesie z rána jasnú oblohu a rannú teplotu okolo dvanásť stupňov Celzia. Už v priebehu doobedňajších hodín však bude pribúdať oblačnosť, a tak po zvyšok dňa očakávame oblačnú až zamračenú oblohu. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.6.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 11 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.