Koľko snehu v piatok napadlo, toľko milimetrov dažďových zrážok už stihlo nad Banskou Bystricou v nedeľu spadnúť. Aj preto je predmetom dôsledného sledovania meteorológov aj stav vodných tokov v regióne.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Výška hladiny samotného Hrona v Banskej Bystrici stúpla od nedeľňajšieho rána len do podvečera o zhruba šesťdesiat centimetrov. Ani jeden zo sledovaných tokov v meste však zatiaľ nedosiahol hladiny čo i len prvého stupňa povodňového stavu. Minimálne do prvej polovice týždňa musíme počítať so zrážkami, ktoré ale môžu v niektorých miestach regiónu narobiť problémy.

Veľkonočný Pondelok bude v Banskej Bystrici z rána prevažne zamračený s možnosťou snehových zrážok, nakoľko teplota vzduchu sa bude okolo ôsmej hodiny ráno pohybovať len na úrovni okolo -2 stupne Celzia. Vzduch sa postupne ohreje až na plus tri stupne Celzia, pričom obloha sa začne postupne vyjasňovať.

Utorok odštartuje chladným, mrazivým ale jasným ránom. Spočiatku musíme rátať len s teplotou vzduchu okolo -4 stupne Celzia, ktorá počas dňa stúpne až na plus osem stupňov. Popoludní začne opäť narastať oblačnosť, z ktorej môže zapršať až večerom.

Streda prinesie zamračenú oblohu a s ňou aj celodenný dážď. Teplota vzduchu sa aj preto udrží nad bodom mrazu, keď popoludní stúpne na približne plus šesť stupňov Celzia. Deň môže navyše znepríjemniť nárazový vietor do pätnástich metrov za sekundu.

Štvrtok sa od predchádzajúceho dňa nebude výrazne líšiť. Najmä dopoludnia ešte musíme rátať s dažďovými zrážkami a teploty vzduchu sa opäť vyšplhajú len na štyri stupne Celzia. Popoludní sa už zrážky nepredpokladajú.

Piatok má byť naďalej prevažne oblačný, ale riziko zrážok bude len minimálne. Vzduch sa počas dňa ohreje na plus desať stupňov Celzia.

Víkend prinesie opätovné ochladenie. Sobota síce začne nad Banskou Bystricou so zamračenou oblohou, ale postupne sa obloha vyjasní. Teplomery však ukážu maximálne plus šesť stupňov Celzia. Nedeľa má byť opäť prevažne oblačná, ale bez zrážok a maximálna teplota vzduchu stúpne až na osem stupňov Celzia.