V prvom decembrovom týždni môžeme v meste pod Urpínom očakávať premenlivé počasie. Zatiaľ čo v úvode týždňa bude obloha jasná až polojasná, od štvrtka už môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť, ale aj úhrn dažďových či snehových zrážok.

Pondelok (30. 11.) zakončí mesiac november v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -6 až -8 do najvyšších denných -1 až +1 °C.

Utorok (1. 12.) bude prvým decembrovým dňom s prevažne malou oblačnosťou, pričom ani počas tohto dňa by podľa meteorologických modulov pršať ani snežiť nemalo. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných -5 až -7 sa cez deň oteplí len na -2 až 0 stupňov Celzia.

Streda (2. 12.) prinesie prevažne polojasnú oblohu bez zrážok. Teplota vzduchu sa z ranných -4 až -6 cez deň vyšplhá na +1 až +3 °C.

Štvrtok (3. 12.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej môže vo večerných hodinách aj snežiť. Popoludní môže fúkať aj silnejší nárazový vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -2 až -4 do denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Piatok (4. 12.) prinesie veľkú oblačnosť počas celého dňa. Najmä v prvej polovici dňa môžeme očakávať úhrn dažďových, ale aj snehových zrážok. Prevažne juhovýchodný vietor môže v nárazoch fúkať rýchlosťou až 11 m/s. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať v rozmedzí 0 až +4 °C.

Sobota (5. 12.) bude víkendovým dňom so spočiatku zamračenou, neskôr polojasnou oblohou, z ktorej môže popoludní aj mierne pršať, či snežiť. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na +4 až +6 stupňov Celzia.

Nedeľa (6. 12.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti. Na Mikuláša by podľa meteorologických modulov pršať ani snežiť nemalo. Teplota vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhá na 6 až 8 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.