Po zamračenom a upršanom víkende sa začiatkom prichádzajúceho týždňa počasie začne zlepšovať. Denné teploty vzduchu majú byť počas celého týždňa nad dvadsať stupňov Celzia.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (18.7.) má byť spočiatku oblačno, k večeru už len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota bude od 22 do 24 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 14 až 16 stupňov Celzia.

Utorok (19.7.) má priniesť jasnú oblohu alebo bude prevládať len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu má v porovnaní s pondelkom mierne stúpnuť, a to na hodnoty 23 až 25 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Streda (20.7.) prinesie ráno takmer jasnú oblohu s teplotou vzduchu okolo 16 stupňov Celzia, počas dňa má však prevládať jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 23 stupňov Celzia.

Štvrtok (21.7.) má byť z rána opäť takmer jasno s teplotou približne šesťnásť stupňov Celzia. Postupne očakávame pribúdanie oblačnosti, a preto už v čase okolo obeda má byť obloha zamračená. Najvyššia denná teplota vzduchu bude 25 stupňov Celzia.

Piatok (22.7.) má priniesť ráno znovu skoro jasnú oblohu s rannou teplotou vzduchu, ktorá bude približne na úrovni 18 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách má opäť prevládať zamračená obloha s najvyššou teplotou vzduchu dvadsaťpäť stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách nie sú vylúčené ani dažďové prehánky.

Sobota (23.7.) prinesie polooblačný deň s najnižšou rannou teplotou vzduchu 21 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 26 stupňov Celzia. Najmä v poobedňajších a vo večerných hodinách musíme znovu počítať aj s dažďom.

Nedeľa (24.7.) bude v znamení oblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 21 do popoludňajších 24 stupňov Celzia. Rovnako ako počas prvého víkendového dňa, aj počas nedele sa poobede a večer prejavia intenzívne dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.