Hoci prvý jarný víkend priniesol mierne ochladenie a v nedeľu sa k nemu pridal aj nepríjemný chladný vietor, už v najbližšie dni môžeme znovu rátať s jarnými teplotami a prevažne polooblačnou oblohou.

Pondelok (27.3.) má byť prevažne jasný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -2 do -4 stupne Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí trinásť až pätnásť stupňov Celzia.

Utorok (28.3.) má priniesť jasnú oblohu alebo len maú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na hodnoty 18 až 20 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od -2 až do +1 stupeň Celzia.

Streda (29.3.) bude v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo plus sedem stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (30.3.) prinesie z rána zamračenú oblohu s teplotou +8 stupňov Celzia. Počas dňa bude prevažne polooblačno s najvyššou dennou teplotou vzduchu 15 stupňov Celzia.

Piatok (31.3.) má priniesť polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných päť až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

Sobota (1.4.) prinesie opäť polooblačnú oblohu s rannou teplotou okolo 6 stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude na úrovni približne 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.4.) má byť znovu polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných deväť  až do popoludňajších 22 stupňov Celzia. Najmä v podvečerných hodinách by sme sa mali pripraviť aj na dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.