Aj v polovici septembra si môžeme opäť vychutnať mnoho slnka a teploty pripomínajúce leto. Mnohých však určite nepoteší, že už najbližší víkend sa má počasie zhoršiť. Počas nedele by dokonca teplota vzduchu nemala prekročiť ani hranicu 20 stupňov Celzia.

pocasie banska bystricaPondelok (12.9.) má byť spočiatku jasno, postupne až oblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 25 do 27 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 16 až 18 stupňov Celzia.

Utorok (13.9.) má priniesť prevažne polooblačno, ráno a večer zmenšenú oblačnosť a cez deň sa môžu vyskytnúť aj slabé prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne klesne, a to na 24 až 26 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Streda (14.9.) prinesie počas celého dňa jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo 17 stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (15.9.) má byť z rána polooblačno, avšak od obeda by mala prevládať takmer jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 13 do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Piatok (16.9.) prinesie jasnú oblohu s dennou teplotou vzduchu približne 22 stupňov Celzia. Podvečer očakávame zväčšenú oblačnosť s prehánkami či búrkami. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť pätnásť stupňov Celzia.

Sobota (17.9.) bude prevažne polooblačná, aj keď podvečer musíme opäť počítať s postupným zatiahnutím oblohy a aj s dažďovými prehánkami, ktoré by mali prevládať tiež aj počas noci zo soboty na nedeľu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 16 do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.9.) bude v znamení ďalšieho polooblačného dňa, avšak s výrazne nižšou dennou teplotou vzduchu, ktorá by mala byť pod hranicou 20 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu okolo 13 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.