Po premenlivom počasí, aké sme mohli zažiť v uplynulom týždni, nás teraz čaká zmena. Počas nasledujúceho týždňa má prevládať mnoho slnečných dní. Denné teploty vzduchu počas väčšiny z nich dosiahnu teploty nad 20 stupňov Celzia.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (6.6.) má priniesť prevažne jasnú oblohu s najvyššou dennou teplotou vzduchu od 21 do 23 stupňov Celzia. Najnižšiu rannú teplotu vzduchu očakávame v rozmedzí 13 až 15 stupňov Celzia.

Utorok (7. 6.) má byť opäť jasno alebo len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostáva nezmenená, a teda by mala byť do 23 stupňov Celzia. Najnižšia ranná teplota vzduchu oproti pondelku poklesne na 9 až 11 stupňov Celzia.

Streda (8.6.) prinesie takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných štrnásť do popoludňajších dvadsaťjeden stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (9.6.) má byť z rána takmer jasný s rannou teplotou okolo 16 stupňov Celzia, neskôr očakávame zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu by mala byť približne 21 stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách sa predpokladá výskyt dažďových prehánok.

Piatok (10.6.) bude v znamení polooblačného dňa s výnimkou rána, kedy očakávame zamračenú oblohu. Ranná teplota sa má pohybovať okolo 14 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 20 stupňov Celzia. V čase obeda by sa mali opäť prejaviť slabé dažďové prehánky.

Sobota (11.6.) prinesie najskôr takmer jasný deň s najnižšou rannou teplotou približne pätnásť stupňov Celzia. Počas dňa však očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak už poobede má byť obloha zamračená. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť okolo 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.6.) bude v znamení oblačného dňa, vyskytnúť by sa mali aj dažďové prehánky. Ráno má byť najnižšia teplota vzduchu približne osemnásť stupňov Celzia. Podobná teplota vzduchu má prevládať aj počas celého dňa.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.