Úvodný týždeň roka prinesie do Banskej Bystrice opäť výraznejšie ochladenie pod bod mrazu, pričom musíme počítať aj s tvorbou poľadovice, ale aj snežením.

Pondelok (31.12.) priniesol do Banskej Bystrice jasnú oblohu s prechodne zväčšenou oblačnosťou. Zrážky očakávané nie sú. Teploty stúpnu popoludní ku 4 stupňom Celzia, večer a počas Silvestrovskej noci poklesnú až ku -6 stupňom Celzia.

Utorok (1.1.) má byť veľká oblačnosť a popoludní a večer očakávame i dážď či dážď so snehom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na najviac na plus tri stupne. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -3 až do -5 stupňov Celzia a ráno treba opäť počítať aj s  ojedinelou tvorbou poľadovice, kvôli ktorej je vydaná i výstraha SHMÚ prvého stupňa. SHMÚ rovnako v okrese varuje pred silným vetrom na horách a tvorbou snehových jazykov a závejov.

Streda (2.1.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, počas celého dňa majú pretrvávať i snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -1 až do popoludňajších dvoch stupňov Celzia nad nulou. Stále bude trvať výstraha SHMÚ 1. stupňa pred možnou tvorbou poľadovice a tiež tvorbou snehových jazykov a závejov.

Štvrtok (3.1.) prinesie opäť mnoho oblačnosti a tiež aj slabšie sneženie. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo úrovne -4 stupňov Celzia.

Piatok (4.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -9 stupňov a najvyššia denná teplota stúpne nanajvýš k -3 stupňom Celzia.

Sobota (5.1.) má byť oblačná, pričom počas celého dňa nás bude sprevádzať aj sneženie. Teploty vzduchu sa počas celého dňa udržiavať pod nulou a budú v rozmedzí od -5 do -1 stupňa Celzia.

Nedeľa (6.1.) bude polooblačná, avšak prechodne sa má oblačnosť zväčšiť a počítať musíme aj so slabším snežením. Teploty vzduchu budú počas dňa klesať a večer dosiahnu úroveň okolo -7 stupňov Celzia

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.