Chladné počasie má pretrvávať aj v ďalší decembrový týždeň. Počas nasledujúcich dní budú znovu prevládať ranné teploty pod bodom mrazu, hneď v úvode týždňa by sme mali počítať aj so silným vetrom.

vyhlad les, pocasie

Pondelok (12.12.) má byť jasno alebo len malá oblačnosť a zrána dážď. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 2 až 4 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 6 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre tento deň aj výstrahu najnižšieho prvého stupňa, nakoľko sa očakáva výskyt silného vetra.

Utorok (13.12.) má priniesť prevažne polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom klesne, a to na -2 až nula stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -4 do -6 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Streda (14.12.) prinesie zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus päť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 1 stupeň Celzia nad nulou.

Štvrtok (15.12.) bude zrána oblačno, neskôr však oblačnosť bude ubúdať, a preto v poobedňajších hodinách očakávame jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších 3 stupňov Celzia.

Piatok (16.12.) má prevládať počas celého dňa jasná obloha. Ranná teplota vzduchu bude okolo -4 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na dva stupne Celzia.

Sobota (17.12.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -4 do popoludňajších +5 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.12.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo plus dvoch stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu neprekročí hranicu +6 stupňov Celzia. Počas dňa sa môžu vyskytnúť slabé dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.