Počas prvého májového týždňa nás bude v Banskej Bystrici sprevádzať daždivé počasie, pričom počítať treba aj s búrkami. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú šplhať k hranici 20 °C.

Pondelok (2. 5.) prinesie zväčšenú oblačnosť najmä v druhej polovici dňa, kedy bude vyššie aj riziko úhrnu zrážok. Juhovýchodný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Z ranných 9 až 7 sa cez deň oteplí na 17 až 19 stupňov Celzia.

Utorok (3. 5.) bude sprevádzať premenlivá, okolo poludnia a popoludní zväčšená oblačnosť, z ktorej má prameniť aj dážď. Severozápadný vietor dosiahne okolo poludnia nárazovú rýchlosť do 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 18 až 20 °C.

Streda (4. 5.) sa bude niesť v duchu prevažne zamračenej oblohy. Najmä v druhej polovici dňa treba počítať aj s prehánkami či búrkami. Teploty vzduchu sa z ranných 10 až 8 cez deň vyšplhajú na 17 až 19 stupňov Celzia.

Štvrtok (5. 5.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť, z ktorej má počas celého dňa prameniť úhrn dažďových zrážok. Vo večerných hodinách môžeme očakávať aj búrky. Z ranných 10 až 8 sa počas dňa oteplí na 18 až 20 °C.

Piatok (6. 5.) má byť podľa meteorologických modulov v meste pod Urpínom zamračený a upršaný počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až 8 do denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Sobota (7. 5.) má taktiež priniesť veľkú oblačnosť a ojedinelé prehánky. Teploty vzduchu z ranných 9 až 7 cez deň vystúpia na 16 až 18 °C.

Nedeľa (8. 5.) má byť dňom s prevažne veľkou oblačnosťou, pričom opäť treba rátať aj s prehánkami. Z ranných 9 až 7 sa cez deň oteplí na 17 až 19 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.