Úvodné februárové dni budú v meste pod Urpínom mrazivé, no teploty vzduchu od stredy stúpnu nad nulu. Zatiaľ čo pršať má najmä vo štvrtok, sneženie môžeme očakávať v sobotu. 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal dokonca výstrahu 1. stupňa kvôli mimoriadne nízkym teplotám, ktoré v okrese môžu miestami a ojedinele dosiahnuť počas pondelňajších skorých ranných hodín až ku -19 stupňom Celzia.

Pondelok (1. 2.) otvorí mesiac február v znamení prevažne jasnej oblohy bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných -9 až -11 sa cez deň oteplí na 0 až +2 °C.

Utorok (2. 2.) prinesie návrat oblačnosti, z ktorej však dážď či sneženie prameniť nebude. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných -5 až -7 cez deň vyšplhá na 0 až +2 stupne Celzia.

Streda (3. 2.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou. V ranných až dopoludňajších hodinách môžeme očakávať aj dážď so snehom. Oproti predošlým dňom sa oteplí. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +5 až +7 do večerných +3 až +1 °C,

Štvrtok (4. 2.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť. Z nej má prameniť aj úhrn dažďových zrážok počas celého dňa, pričom najvýraznejšie by malo pršať vo večerných hodinách. Z denných +6 až +8 sa večer ochladí na +3 až +1 stupeň Celzia.

Piatok (5. 2.) sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by podľa meteorologických modulov pršať nemalo. Z denných +5 až +7 sa večer ochladí na +2 až 0 °C.

Sobota (6. 2.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou. Počas celého dňa má snežiť, najvýraznejšie popoludní. Oproti predošlým dňom sa ochladí a teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 0 až +4 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 2.) zakončí prvý februárový týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej môže počas dňa prameniť aj dážď so snehom. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +3 až +5 do večerných +1 až -1 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.