Po poslednom novembrovom týždni, kedy sme sa dočkali mínusových teplôt a aj prvého snehu, ktorý nás však iba pozdravil a neudržal sa, nás čaká úvod decembra. Ten bude v znamení oteplenia, dažďa, ale aj silného vetra.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Pondelok (30.11.), posledný novembrový deň, nás čaká mierne oteplenie a najmä dážď. Ten bude najintenzívnejší krátko popoludní. Denná teplota vystúpi na 6 stupňov, nočná teplota neklesne pod 2 stupne Celzia. Fúkať bude navyše silný nárazový vietor, pred ktorým aj v našom okrese varuje SHMÚ výstrahou 1. stupňa, nad pásmom lesa až výstrahou 2. stupňa

Utorok (1.12.) bude prvým decembrovým dňom, no namiesto typického decembrového počasia nám prinesie ďalšie oteplenie. Teplota môže vystúpiť na 8 stupňov Celzia a od rána budú pokračovať dažďové zrážky z predošlého dňa, ktoré môžu vo vyšších polohách padať v podobe snehu, no rýchlo sa budú topiť. Popoludní dážď spoločne s oblačnosťou ustúpi, stále však bude fúkať silný nárazový vietor.

Streda (2.12.) bude zrána mierne upršaná, avšak s postupujúcimi hodinami sa počasie umúdri. Napriek tomu však bude celý deň zamračený a otepľovanie bude pokračovať. Denná teplota vystúpi na 9 stupňov Celzia, nočná neklesne pod 3 stupne.

Štvrtok (3.12.) má byť posledným dňom otepľovania, denná teplota ešte môže dosiahnuť hodnotu deviatich stupňov Celzia. Počas dňa sa nemusíme obávať žiadnych zrážok. Obloha bude ale ďalej prevažne zamračená.

Piatok (4.12.) už prinesie pokles denných teplôt ku hranici 6 stupňov Celzia. Počas dňa môže z prevažne zamračenej oblohy mierne popŕchať.

Sobota (5.12.) bude v znamená pokračovania usmokleného počasia z predošlého dňa, keď popri slabom daždi pod zamračenou oblohou vystúpi maximálna denná teplota v Banskej Bystrici k úrovni 5 stupňov nad nulou.

Nedeľa (6.12.) má byť zamračená, no bez zrážok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných hodnôt tesne nad bodom mrazu až ku 5 stupňom Celzia.