Prvý augustový týždeň prinesie v Banskej Bystrici hneď niekoľko upršaných dní. Dážď nás potrápi najmä od stredy do piatka. Horúčavy očakávať nemusíme. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať na úrovni od 20 do 25 °C.

Pondelok (2. 8.) otvorí týždeň v znamení cez deň polojasnej, k večeru už úplne jasnej oblohy. V prvej polovici dňa môže ešte miestami mrholiť, no výdatnejší úhrn zrážok očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplomery ukážu cez deň v tieni maximálnu hodnotu 22 až 24 °C. V noci sa ochladí na 14 až 12 stupňov Celzia.

Utorok (3. 8.) bude spočiatku polojasný, no k večeru sa oblačnosť zväčší a v noci môžeme očakávať už aj búrky. Opäť bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 23 až 25 do nočných 13 až 11 °C.

Streda (4. 8.) začne upršaným ránom s búrkami. Oblačnosť sa postupne počas dňa zmenší, no s miernymi prehánkami treba počítať až do večera. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 22 až 24, v noci klesne ku 16 až 14 °C.

Štvrtok (5. 8.) prinesie zamračenú oblohu a dážď, ktorý nás má podľa meteorologických modulov trápiť počas celého dňa. Z maximálnych denných 21 až 23 sa v noci ochladí na 16 až 14 stupňov Celzia.

Piatok (6. 8.) bude taktiež dňom s veľkou oblačnosťou a prehánkami, pričom s dažďom musíme v meste pod Urpínom predbežne počítať počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 22 do nočných 14 °C.

Sobota (7. 8.) bude víkendovým dňom s už pomerne vyjasnenou oblohou, z ktorej ale môže podľa súčasnej predpovede počas dňa mierne pršať. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá ku 24 stupňom Celzia. V noci sa ochladí na 12 °C.

Nedeľa (8. 8.) zakončí prvý augustový týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy bez úhrnu zrážok. Oproti predošlým dňom sa mierne oteplí, keď teplota vzduchu cez deň dosiahne 27 a v noci klesne ku 14 stupňom Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.