Predbežné predpovede sľubovali prvý sneh už na tento víkend, oblačnosť sa ale rozišla skôr, než stihla prísť nad naše územie. Príchod prvej snehovej pokrývky aj do Banskej Bystrice sa nezadržateľne blíži, avšak počas nadchádzajúceho týždňa by sa tak stať ešte nemalo.

pocasiePondelok (18.11) má byť prevažne jasný s teplotou vzduchu do 10 stupňov Celzia, podvečer začne oblačnosti pribúdať. Ráno a dopoludnia musíme počítať s hustou hmlou, ktorá sa postupne rozplynie. Aj kvôli nej ale bude ranná teplota len na úrovni okolo štyroch stupňov Celzia.

Utorok (19.11) bude o poznanie škaredší. Pri veľkej oblačnosti dopoludnia hrozia aj menšie dažďové zrážky. Vzduch sa zohreje na najviac 8 stupňov.

Streda (20.11) už má priniesť dážď do Banskej Bystrice určite, jeho riziko je pomerne vysoké počas celého dňa. Obloha bude výhradne zamračená, teplota vzduchu bude len okolo 6 stupňov Celzia, avšak ani v noci neklesne pod 4 stupne.

Štvrtok (21.11) môže byť ešte z rána upršaný, neskôr stále zamračený ale už bez zrážok. Teplota vzduchu môže stúpnuť okolo poludnia na najviac 8 stupňov Celzia.

Piatok (22.11) bude oblačný, neskôr polojasný, napriek tomu musíme počítať aj s dažďom. Teplota vzduchu mierne stúpne, a to maximálne na 10 stupňov Celzia.

Sobota (23.11) má byť v Banskej Bystrici predbežne oblačná s nepríjemným nárazovým severným vetrom, popoludní a podvečer tiež s dažďom. Teplota sa udrží na úrovni do 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (24.11) síce prinesie obdobný charakter počasia ako sobota, a teda zamračenú oblohu a dažďové zrážky, lenže popoludní začne výraznejšie klesať teplota vzduchu. Tá okolo poludnia dosiahne najviac šesť stupňov Celzia. V nedeľu večer, respektíve potom v pondelok, nie je možné vylúčiť už prvé sneženie.