V úvode septembra môžeme v meste pod Urpínom očakávať ochladenie, pričom maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo hranice 20 °C. Oblačnosť bude prevažne zväčšená a meteorologické moduly predpovedajú dážď najmä počas utorka a stredy.

Pondelok (31. 8.) zakončí august v znamení spočiatku polojasnej, k večeru zamračenej oblohy, z ktorej by však ešte pršať nemalo. Môžeme očakávať ochladenie, pričom teplota vzduchu sa z ranných 16 °C cez deň vyšplhá na 23 stupňov Celzia.

Utorok (1. 9.) bude sviatočným a zároveň posledným prázdninovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať najmä v skorých ranných hodinách, no prehánky sa môžu vyskytnúť aj počas dňa.  Z ranných 13 °C sa cez deň oteplí len na 21 stupňov Celzia.

Streda (2. 9.) otvorí školský rok v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, ktorá by mala ustúpiť až vo večerných hodinách, zatiaľ čo dopoludnia môžeme očakávať dážď. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 12 až 10 do najvyšších denných 16 až 18 °C.

Štvrtok (3. 9.) bude opäť dňom s veľkou oblačnosťou, ktorá by však úhrn zrážok priniesť nemala. Teplota vzduchu sa z ranných 12 až 10 °C cez deň vyšplhá na maximálnych 20 až 22 stupňov Celzia.

Piatok (4. 9.) bude oproti predchádzajúcim dňom prevažne slnečný, pričom viac oblakov by sa malo na oblohe ukázať len popoludní. Pršať by počas tohto dňa nemalo a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 13 až 11 do denných 22 až 24 °C

Sobota (5. 9.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou bez zrážok. Z ranných 14 až 12 °C sa cez deň oteplí na 22 až 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (6. 9.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej , z ktorej by opäť pršať nemalo. Teplota vzduchu sa z ranných 16 až 14 °C cez deň vyšplhá na maximálnych 23 až 25 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.