Aj počas prvých marcových dní si v meste pod Urpínom užijeme pretrvávajúce jarné počasie s jasnou oblohou a príjemnými dennými teplotami vzduchu, ktoré sa vyšplhajú nad hranicu 10 °C. To sa však zmení s príchodom víkendu, kedy sa citeľne ochladí.

Pondelok (1. 3.) otvorí mesiac marec v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 10 až 12 stupňov Celzia. Večer sa ochladí na -1 až -3 °C.

Utorok (2. 3.) bude v Banskej Bystrici taktiež slnečný. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 12 až 14 do nočných 0 až -2 stupňov Celzia. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor.

Streda (3. 3.) prinesie opäť prevažne jasnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 12 až 14 °C, večer klesne na +2 až 0 stupňov Celzia.

Štvrtok (4. 3.) bude dňom so spočiatku jasnou až polojasnou, večer už zamračenou oblohou. V neskorých nočných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Z denných 11 až 13 sa večer ochladí na +4 až +2 stupne Celzia.

Piatok (5. 3.) prinesie zmenu počasia. Obloha bude počas celého dňa prevažne zamračená, pričom podľa meteorologických modulov by malo v skorých ranných hodinách aj pršať. Oproti predošlým dňom sa citeľne ochladí a denná teplota vzduchu dosiahne len 4 až 6 °C. Nočná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -2 do -4 °C.

Sobota (6. 3.) bude slnečným víkendovým dňom s prevažne jasnou oblohou bez úhrnu zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +5 do nočných -5 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 3.) zakončí prvý marcový týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy. Teplota vzduchu z denných 4 až 6 večer klesne na -2 až -4 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.