Prvý decembrový týždeň so sebou prinesie výrazné ochladenenie a mráz. Najvyššie denné teploty vzduchu by počas týždňa nemali prekročiť hranicu 2 stupňov Celzia a v závere víkendu môžeme očakávať snehové zrážky, ktoré k nám konečne prinesú blížiacu sa zimu.

Pondelok ( 2.12. ) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, ktorej bude v poobedných hodinách značne ubúdať. Ráno a dopoludnia sa vyskytnú slabšie snehové zrážky. Fúkať by mal premenlivý južný až severozápadný vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až 0°C do najvyšších denných 2 stupňov Celzia.

Utorok ( 3.12. ) prinesie taktiež zvýšenú oblačnosť. Pripravte sa na polojasnú oblohu. Fúkať bude premenlivý severovýchodný až severný vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -4 °C zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od -2 do 0 stupňov Celzia. Môžu sa vyskytnúť aj snehové prehánky.

Streda ( 4.12. ) bude jasná až polojasná. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí -2 až 0 °C. Nočné teploty budú dosahovať -3 až -2 stupňov Celzia.

Štvrtok ( 5.12. ) bude dňom s jasnou oblohou. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -4 až -2°C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od -2 do 0 stupňov Celzia. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor.

Piatok ( 6.12. ) zakončí pracovný týždeň jasnou až polojasnou oblohou.  Pršať ani snežiť by nemalo. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí -1 až 1 °C. Nočné teploty budú dosahovať -1 až 0 stupňov Celzia. Fúkať bude premenlivý južný až západný vietor.

Sobota ( 7.12. ) prinesie zvýšenú oblačnosť. počas tohto dňa by v Banskej Bystrici a okolí pršať nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -2 až 0°C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 0 do 2 stupňov Celzia.

Nedeľa ( 8.12. ) bude celý deň v znamení zamračenej oblohy. Snehové prehánky môžme očakávať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 0 až 2 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.