V Banskej Bystrici vrcholí jeseň a pomaly začína na dvere klopať zima. Prvé sneženie by mohlo prísť v závere nového týždňa.

pocasiePondelok (11.11) bude zamračený s rizikom dažďových zrážok najmä popoludní. Teplota vzduchu bude dopoludnia vyššia, na úrovni do 8 stupňov Celzia a popoludní začne rýchlo klesať ku šiestim stupňom.

Utorok (12.11) má byť prevažne jasný pri teplote vzduchu popoludní do 12 stupňov Celzia. Minimálna ranná teplota ale bude len 4 stupne Celzia.

Streda (13.11) znova do Banskej Bystrice prinesie dažďové zrážky a veľkú oblačnosť. Popoludní sa musíme pripraviť na vytrvalejší dážď. Teplota vzduchu počas dňa stúpne na najviac 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (14.11) síce má byť nad stredným Slovenskom síce znova opäť prevažne jasná obloha, lenže bude chladno. Ráno môžu vonkajšie teplomery ukazovať len nulu a popoludní najviac 7 stupňov Celzia.

Piatok (15.11) má byť predbežne zimným dňom. Teplota vzduchu počas dňa nepresiahne sedem stupňov Celzia. Aj keď pôvodné predpovede predpokladali zvýšenú oblačnosť a riziko dažďových a neskôr až snehových zrážok, obloha by sa počas dňa mala skôr vyjasniť.

Sobota (16.11) bude prevažne jasná. Vzduch sa zohreje okolo poludnia na najviac 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.11) by mala priniesť rovnaké počasie ako sobota, a teda prevažne jasnú oblohu a teplotu do 10 stupňov Celzia. Popoludní môže začať oblačnosť narastať.