Počas víkendu sme si užili príjemné teploty vzduchu, ktoré presahovali hranicu 20 °C. Tie môžeme očakávať aj v úvode nasledujúceho týždňa, no postupne sa bude ochladzovať. Počas týždňa na prelome dvoch jesenných mesiacov nás potrápia aj prehánky.

Pondelok (27. 9.) otvorí týždeň v znamení spočiatku polojasnej, v druhej polovici dňa už zamračenej oblohy. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 21 až 23, v noci klesne na 14 až 12 °C.

Utorok (28. 9.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť. Obloha sa však v podvečerných hodinách vyjasní. Opäť bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 20 až 22 do nočných 12 až 10 stupňov Celzia.

Streda (29. 9.) bude polooblačná až oblačná, pričom ojedinele sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Z najvyšších denných 18 až 20 sa v noci ochladí na 12 až 10 °C.

Štvrtok (30. 9.) zakončí september v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej má pršať najmä v prvej polovici dňa. Teplota vzduchu sa počas tohto upršaného dňa vyšplhá len na 14 až 16, v noci klesne na 11 až 9 stupňov Celzia.

Piatok (1. 10.) bude prvým októbrovým dňom, ktorý prinesie prevažne veľkú oblačnosť. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 15 až 17 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 10 až 8 °C.

Sobota (2. 10.) bude taktiež prevažne zamračená, pričom v prvej polovici dňa má podľa meteorologických modulov aj pršať. Z maximálnych denných 15 až 17 sa v noci ochladí na 9 až 7 stupňov Celzia.

Nedeľa (3. 10.) zakončí týždeň v znamení vyjasnenej oblohy. Počas tohto slnečného dňa by predbežne podľa meteorologických modulov pršať nemalo. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 16 až 18, v noci klesne na 10 až 8 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.