Začiatok júna bude v znamení príjemných teplôt a prevažne jasnej oblohy, z ktorej miestami zaprší. Počasie bude presne také, aké môžeme na prelome jari a leta očakávať.

Pondelok (3.6.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy. V úvode týždňa nás čakajú príjemné teploty vzduchu, ktoré budú v ranných hodinách na úrovni 12 °C a cez deň sa pohybovať od 26 do 28 stupňov Celzia.

Utorok (4.6.) bude prevažne jasný. Oblaky sa môžu ukázať v popoludňajších hodinách a očakávať môžeme aj prehánky, alebo búrky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 15 do denných 26 stupňov Celzia.

Streda (5.6.) bude oproti predošlým dňom mierne chladnejšia. Najnižšia ranná teplota bude na úrovni 15 °C a najvyššia denná teplota neprekročí 23 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne jasná, ale meteorologické moduly nevylučujú prehánky či búrky.

Štvrtok (6.6.) prinesie viac oblakov na oblohe, z ktorých môžu hlavne v popoludňajších hodinách spadnúť dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 do denných 23 stupňov Celzia.

Piatok (7.6.) bude v znamení premenlivého počasia. V prvej polovici dňa nás čaká prevažne jasná obloha, ale v popoludňajších a večerných hodinách môžu Banskú Bystricu a okolie zasiahnuť prehánky, alebo búrky. Teploty sa budú pohybovať od ranných 14 do denných 24 stupňov Celzia.

Sobota (8.6.) odštartuje víkend v znamení jasnej až polozamračenej oblohy. K večeru sa môžu vyskytnúť aj prehánky, alebo búrky. Najnižšia ranná teplota klesne až pod 10 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.6.) bude prevažne slnečná. V závere týždňa sa neočakáva dážď. Príjemné jarné teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 12 do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.