Nasledujúci týždeň nás čakajú ďalšie tropické dni. Tie budú prevládať hlavne na začiatku týždňa nakoľko už od štvrtka meteorológovia predpokladajú ochladenie. Teploty vzduchu sa v druhej polovici týždňa budú pohybovať približne okolo dvadsať stupňov Celzia.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (11.7.) má byť prevažne malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota bude od 27 do 29 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 16 až 18 stupňov Celzia.

Utorok (12.7.) má priniesť spočiatku polooblačno, k večeru prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť 28 až 30 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 17 do 19 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre tento deň aj výstrahu prvého stupňa, a to kvôli očakávaným vysokým teplotám najmä v poobedňajších hodinách.

Streda (13.7.) prinesie ráno polojasnú oblohu s teplotou vzduchu okolo 21 stupňov Celzia, počas dňa však má prevládať polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia. Večer nie sú vylúčené ani slabé dažďové prehánky.

Štvrtok (14.7.) má byť v znamení oblačného dňa s oveľa nižšou rannou ako aj dennou teplotou vzduchu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Piatok (15.7.) má priniesť ďalší oblačný deň s maximálnou dennou teplotou vzduchu totožnou aká bola vo štvrtok. Najnižšia ranná teplota vzduchu v porovnaní so štvrtkou mierne poklesne, a to na päťnásť stupňov Celzia.

Sobota (16.7.) prinesie oblačný deň s najnižšou rannou teplotou vzduchu štrnásť stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.7.) bude v znamení ďalšieho oblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných päťnásť do popoludňajších deväťnásť stupňov Celzia. Počas celého dňa musíme počítať aj s výdatnými dažďovými prehánkami.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.