Krásne slnečné počasie, aké sme mohli zažiť v sobotu, v nedeľu vystriedala zamračená obloha. Dážď a oblaky očakávame ešte aj počas pondelka, avšak ďalšie dni počas týždňa majú priniesť veľa slnka a príjemné letné teploty. 

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (22.8.) má byť prevažne zamračené a počas celého dňa aj s dažďom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 17 do 19 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 12 až 14 stupňov Celzia.

Utorok (23.8.) má priniesť spočiatku oblačnú, k večeru už ale prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám stúpne, a to na 23 až 25 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Streda (24.8.) prinesie z rána jasnú oblohu s rannou teplotou vzduchu okolo 17 stupňov Celzia. V doobedňajších hodinách očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak v čase obeda má byť obloha už zamračená. Oblaky sa však postupne budú rozpadať, a tak podvečer by mala prevládať opäť jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (25.8.) má byť v znamení takmer jasného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 18 do popoludňajších 26 stupňov Celzia v tieni.

Piatok (26.8.) má priniesť jasnú oblohu s rannou teplotou vzduchu na úrovni 17 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu by mala byť okolo 25 stupňov Celzia.

Sobota (27.8.) prinesie slnečný deň s jasnou oblohou počas celého dňa. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť približne 18 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.8.) bude mať podobný charakter počasia, aký bude prevládať počas soboty. Opäť očakávame jasnú oblohu s totožnými teplotami vzduchu ako v sobotu, a teda do 27 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.