V nasledujúcich dňoch očakávame v Banskej Bystrici premenlivé počasie. Aj naďalej však zostanú príjemné denné jarné teploty, väčšinou cez 10 stupňov Celzia, ku ktorým by sa najmä počas víkendu mali pridať aj dažďové prehánky.

Pondelok (6.3.) má byť prevažne oblačný a s prehánkami, k večeru oblakov ubudne. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 0 do +2 stupne Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí plus šesť až osem stupňov Celzia.

Utorok (7.3.) má byť spočiatku malá oblačnosť, postupne až oblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty 8 až 10 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo mínus dva stupne Celzia.

Streda (8.3.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne plus 3 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude plus 10 stupňov Celzia.

Štvrtok (9.3.) má byť v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou vzduchu okolo +1 stupeň Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na plus 11 stupňov Celzia.

Piatok (10.3.) má priniesť z rána takmer jasnú oblohu, postupne však oblačnosť bude pribúdať, a tak poobede už očakávame oblačnú až zamračenú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus 3 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Sobota (11.3.) prinesie oblačnú oblohu s rannou teplotou +4 stupne Celzia. Teplota vzduchu sa počas dňa bude pohybovať okolo 13 stupňov Celzia. Cez deň by sme mali počítať aj s dažďom.

Nedeľa (12.3.) má byť zamračená s rannou teplotou vzduchu plus päť stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu bude najviac 10 stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj so slabými dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.