Zmenu oproti horúcemu letu priniesol záver minulého týždňa. Cez 30 stupňov Celzia už v Banskej Bystrici tento rok pravdepodobne teploty nevystúpia, aj keď niekoľko príjemných letných dní si ešte na prelome augusta a septembra užijeme.

V uplynulý piatok na Slovensku padol rekord v počte bleskov. Búrka sa prejavila aj nad Banskou Bystricou. Foto: Samuel Telúch

Pondelok (27.8.) bude v Banskej Bystrici spočiatku polooblačný, k večeru očakávame prevažne jasnú oblohu. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 14 do popoludňajších 22 stupňov.

Utorok (28.8.) prinesie prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 24 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 11 až do 15 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (29.8.) bude polooblačná, neskôr prevažne slnečná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (30.8.) prinesie spočiatku takmer jasnú oblohu, postupne však bude prevládať zamračená obloha. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 26 stupňov Celzia.

Piatok (31.8.) má priniesť mnoho oblačnosti. V poobedňajších a podvečerných hodinách je predpoklad, že sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky a búrky. To všetko pri teplotách od ranných 18 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Sobota (1.9.) nebude zrejme ideálne priať leteckým dňom na Sliači. Bude oblačno s hrozbou prehánok najmä z rána a k večeru. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.9.) bude už pre návštevníkov leteckých dní priaznivejšia. Bude polooblačno, bez zrážok, prípadne len s menším rizikom prehánky podvečer. Teploty vzduchu budú od ranných 18 až do popoludňajších 23 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.