Teploty aj výraznejšie pod bodom mrazu, sneženie a pravá zima, ktorá k januáru v Banskej Bystrici neodmysliteľne patrí. Druhý januárový týždeň sa aktuálne ročné obdobie predvedie v plnej sile.

Pondelok (7.1.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný alebo len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -13 do popoludňajších -4 stupňov Celzia. Kvôli nízkym ranným teplotám Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (8.1.) má byť prevažne veľká oblačnosť a očakávame aj snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť najvyššie pri úrovni -4 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo -9 stupňov Celzia a pre nízke ranné teploty je opäť vydaná i výstraha SHMÚ prvého stupňa.

Streda (9.1.) bude v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa má pretrvávať i sneženie. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -5 stupňov až do popoludňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.

Štvrtok (10.1.) prinesie opäť mnoho oblačnosti a z rána a k večeru aj slabé snehové prehánky. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo -2 stupňov Celzia.

Piatok (11.1.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -6 stupňov a najvyššia denná teplota sa bude pohybovať okolo -2 stupňov Celzia. K večeru má pretrvávať opäť aj sneženie, ktoré potrvá i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (12.1.) má byť oblačná, pričom počas celého dňa nás bude sprevádzať aj sneženie. Teploty vzduchu sa budú počas dňa pohybovať okolo nuly.

Nedeľa (13.1.) bude polooblačná. Cez deň očakávame znovu i snehové prehánky, pričom od poobedia by mal pretrvávať už dážď so snehom. Teploty vzduchu budú od ranných -1 až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.