Mrazivé teploty z uplynulých dní majú za následok suchý vzduch, ktorý vo viacerých mestách spôsobuje smogovú situáciu. Úrovne polietavého prachu PM10 už aj v Banskej Bystrici prekračujú povolené úrovne. Situácia sa však v najbližších dňoch vďaka počasiu zlepší. Teploty stúpnu a prídu aj zrážky.

Pondelok (5.3.) má byť z rána jasný, neskôr však oblačnosť pribudne. Zrážky sa očakávajú až neskôr večer, kedy má začať slabšie sneženie. Spolu s príchodom oblačnej fronty sa zdvihne teplota vzduchu. Ráno bude ešte chladné, v meste má byť okolo -7 stupňov Celzia, popoludní sa však teploty zodvihnú až ku +4 stupňom Celzia. Popoludní a podvečer situáciu znepríjemní nárazový vietor. SHMÚ vydal na pondelok výstrahu 1. stupňa pred tvorbou poľadovice v okrese Banská Bystrica.

Utorok (6.3.) bude zamračený a v znamení zrážok. Počas celého dňa sa predpokladá sneženie či prechodne i dážď, keďže teplota vzduchu počas dňa opäť vystúpi z ranných -1 na poludňajších okolo +4 stupne Celzia. Opäť bude, najmä popoludní a večer, fúkať nepríjemný nárazový vietor. SHMÚ vydal na pondelok výstrahu 1. stupňa pred tvorbou poľadovice v okrese Banská Bystrica.

Streda (7.3.) prinesie pokračovanie zamračeného počasia, ráno ešte môže snežiť, počas dňa sa však oblačnosť rozpustí. Teploty vzduchu stúpnu až ku 7 stupňom Celzia.

Štvrtok (8.3.) bude obloha prevažne jasná, teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí od rannej nuly až ku popoludňajším 7 stupňom Celzia.

Piatok (9.3.) prinesie nárast oblačnosti a popoludní aj dažďové zrážky. Teplota bude počas celého dňa nad nulou, okolo poludnia to bude najviac 6 stupňov Celzia.

Sobota (10.3.) bude opäť aj daždivá a zamračená, pričom teploty vzduchu by mali stúpnuť až ku 8 stupňom Celzia.

Nedeľa (11.3.) prinesie ešte vyššie teploty. Aj ráno bude výraznejšie nad bodom mrazu, okolo +4 stupne Celzia. Popoludní potom bude najviac +11 stupňov. Počas dňa bude zamračené, zrážky sa potom očakávajú až podvečer, mali by byť intenzívnejšie a vo forme dažďa. Sprevádzané aj silnejším nárazovým vetrom.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.