S príchodom jari môžeme v Banskej Bystrici očakávať postupné oteplenie. Maximálne denné teploty vzduchu od štvrtka presiahnu hranicu 10 °C. Podľa meteorologických modulov by malo pršať až cez víkend.

Pondelok (22. 3.) otvorí týždeň v znamení spočiatku polojasnej, k večeru už jasnej oblohy. Potrápi nás silnejší severný vietor, ktorý počas dňa dosiahne v nárazoch rýchlosť 9 až 12 m/s. Teplota vzduchu z denných +4 až +6 v noci klesne na 0 až -2 stupne Celzia. V dopoludňajších hodinách bude platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý nad pásmom lesa dosiahne v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Utorok (23. 3.) prinesie cez deň premenlivú, ráno a večer malú oblačnosť bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne +6 až +8 °C. V noci sa ochladí na 0 až -2 stupne Celzia.

Streda (24. 3.) bude dňom so zrána malou, neskôr už zväčšenou oblačnosťou. Počas dňa môže zo zamračenej oblohy ojedinele mierne spŕchnuť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +8 až +10 do nočných +1 až -1 °C.

Štvrtok (25. 3.) prinesie premenlivú oblačnosť bez úhrnu zrážok. Teplota vzduchu cez deň dosiahne +9 až +11 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Piatok (26. 3.) bude prevažne polojasný, pričom v druhej polovici dňa sa môžu miestami vyskytnúť aj dažďové prehánky. Oproti predošlým dňom sa opäť mierne oteplí, keď denná teplota vzduchu dosiahne +11 až +13 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na +4 až +2 °C.

Sobota (27. 3.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou. Najmä ráno a večer môžeme očakávať dažďové prehánky. Teplota vzduchu počas dňa dosiahne príjemných +12 až +14, v noci klesne na +4 až +2 °C.

Nedeľa (28. 3.) zakončí týždeň v znamení zrána zamračenej, neskôr už vyjasnenej oblohy. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať aj dažďové prehánky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +11 až +13 do nočných +4 až +2 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.