Prvý októbrový týždeň prinesie typické jesenné počasie s občasnými prehánkami. Oblačnosť bude prevažne zvýšená a najvyššie denné teploty vzduchu budú v regióne postupne počas týždňa klesať.

Pondelok (30.9.) zakončí mesiac september v znamení striedavej oblačnosti. Dážď môžeme očakávať v ranných a popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 14 až 12 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Utorok (1.10.) bude prevažne s jasnou oblohou a bez prehánok či búrok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia.

Streda (2.10.) bude v znamení prevažne polojasnej až zamračenej oblohy. Prehánky či búrky môžeme očakávať najmä v podvečerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (3.10.) prinesie opäť zvýšenú oblačnosť a ochladenie, pričom očakávať môžeme aj dážď. Teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici a okolí pohybovať od najnižších ranných 8 do najvyšších denných 13 stupňov Celzia.

Piatok (4.10.) zakončí pracovný týždeň v znamení spočiatku jasnej, k večeru polojasnej oblohy. Úhrn zrážok sa podľa meteorologických modulov v tento deň nepredpokladá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Sobota (5.10.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou a bez prehánok či búrok. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 12 do 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (6.10.) zakončí víkend i týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti. Počas dňa nie je vylúčený ani dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 10 až 12 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.