Nasledujúci týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne zväčšenej oblačnosti, pričom počas týždňa môžeme očakávať viacero dažďových prehánok. V pondelok ešte teploty vzduchu presiahnu hranicu 20 °C, no zvyšok týždňa prinesie mierne ochladenie.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok a utorok v okrese Banská Bystrica výstrahu 1. stupňa pred silným vetrom na horách.

Pondelok (11. 5.) otvorí týždeň v znamení cez deň veľkej, ráno a večer zmenšenej oblačnosti bez dažďových zrážok. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor, ktorý môže počas dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 16 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 14 až 12 °C do najvyšších denných 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (12. 5.) bude dňom so spočiatku zamračenou, neskôr vyjasnenou oblohou, pričom ráno sa môže vyskytnúť aj dážď. Prevažne severný vietor môže počas dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou 8 až 12 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 11 do 13 stupňov Celzia.

Streda (13. 5.) bude v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať v popoludňajších až večerných hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 12 do 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (14. 5.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť a najmä v ranných, ale aj vo večerných hodinách môžeme očakávať úhrn dažďových zrážok. Počas celého dňa bude fúkať severný vietor, ktorý môže v dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 6 až 4 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Piatok (15. 5.) bude v znamení spočiatku jasnej až polojasnej, neskôr zamračenej oblohy bez úhrnu dažďových zrážok. Prevažne južný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 6 až 8 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Sobota (16. 5.) bude dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou, pričom v popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať dážď. Fúkať by mal len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (17. 5.) zakončí týždeň v znamení zrána zamračenej, neskôr vyjasnenej oblohy. Dažďové prehánky môžeme očakávať v ranných až dopoludňajších hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.