Uplynulý víkend sa v meste pod Urpínom niesol v znamení výraznejšieho ochladenia. Už od pondelka sa začne znovu postupne otepľovať, avšak s príchodom ďalšieho víkendu by mali opäť teploty klesnúť len na úroveň okolo 20 stupňov Celzia.

Pondelok (14.8.) má byť jasno alebo len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (15.8.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude do 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť opäť od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (16.8.) prinesie znovu slnečnú a jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (17.8.) prinesie polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo 21 stupňov Celzia. Počas obeda meteorológovia nevylučujú ani slabšie dažďové prehánky. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 30 stupňov Celzia v tieni.

Piatok (18.8.) bude v znamení oblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 20 stupňov Celzia. Poobede a k večeru sa vyskytnú i dažďové prehánky či búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 27 stupňov Celzia.

Sobota (19.8.) má byť oblačná a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 20 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (20.8.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.