Uplynulý víkend priniesol chladné jesenné počasie, ktoré má pretrvávať ešte aj v úvode ďalšieho týždňa. Dobrou správou však je, že meteorológovia predpokladajú oteplenie, pričom nevylučujú ani to, že denné teploty vzduchu prekročia hranicu 15 stupňov Celzia.

Pondelok (9.10.) má byť prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 2 do 4 stupne Celzia. V ranných hodinách by sme mali počítať i s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 10 až 12 stupňov Celzia.

Utorok (10.10.) má priniesť zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 11 až 13 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť opäť od 2 do 4 stupne Celzia, pričom v ranných hodinách treba znovu počítať i s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa.

Streda (11.10.) prinesie zamračenú oblohu a počas celého dňa by mali pretrvávať aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 9 až do popoludňajších 15 stupňov.

Štvrtok (12.10.) bude v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 8 stupňov Celzia. V doobedňajších hodinách meteorológovia predpokladajú aj slabšie dažďové prehánky. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 17 stupňov.

Piatok (13.10.) prinesie takmer jasnú oblohu a rannú teplotu okolo 10 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 17 stupňov Celzia.

Sobota (14.10.) má byť polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (15.10.) bude v znamení slnečnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 6 až do popoludňajších 14 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.