Posledný októbrový týždeň budú v Banskej Bystrici sprevádzať slnečné lúče. Obloha bude prevažne jasná až polojasná a pršať by z nej predbežne podľa meteorologických modulov nemalo. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať na úrovni od 10 do 14 °C.

Pondelok (25. 10.) bude dňom s prevažne úplne jasnou oblohou. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z najvyšších denných 9 až 11 v noci klesne na -1 až -3 stupne Celzia.

Utorok (26. 10.) bude taktiež spočiatku slnečný, no v druhej polovici dňa sa oblačnosť zväčší. Úhrn zrážok však očakávať nemusíme. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 9 až 11, v noci klesne na 0 až -2 °C.

Streda (27. 10.) prinesie opätovné vyjasnenie oblohy, pričom slnečno má byť počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 11 až 13 do nočných 0 až -2 stupňov Celzia.

Štvrtok (28. 10.) sa bude niesť v znamení ráno zväčšenej, no počas dňa už minimálnej oblačnosti. Teplota vzduchu z najvyšších denných 12 až 14 v noci klesne na +2 až 0 °C.

Piatok (29. 10.) bude sprevádzať zväčša úplne jasná obloha a maximálna denná teplota vzduchu na úrovni 12 až 14 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Sobota (30. 10.) bude víkendovým dňom so spočiatku jasnou, v druhej polovici dňa polojasnou oblohou. Teplota vzduchu sa má pohybovať od najvyšších denných 12 až 14 do nočných +3 až +1 °C.

Nedeľa (31. 10.) zakončí mesiac október v znamení prevažne malej, no večer už zväčšenej oblačnosti. Práve v neskorých večerných hodinách už treba počítať s úhrnom zrážok, ktorý nás má predbežne potrápiť v prvé novembrové dni. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 12 až 14, v noci klesne na +5 až +3 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.