Počas uplynulého týždňa sme si mohli vychutnať mnoho slnečných dní. Tie však cez víkend vystriedal chladný front aj so slabými dažďovými prehánkami. V úvode nasledujúceho týždňa očakávame podobné počasie ako cez víkend.

pocasie banska bystricaPondelok (25.4.) bude oblačný až zamračený. Najnižšiu rannú teplotu očakávame od 2 do 4 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje na najvyššiu dennú teplotu 8 až 10 stupňov Celzia.

Utorok (26.4.) bude spočiatku jasno, no postupne očakávame opäť zamračenú oblohu s najvyššou dennou teplotou 10 až 12 stupňov Celzia. Najnižšia ranná teplota sa má pohybovať v rozmedzí od nula až do mínus dva stupne Celzia.

Streda (27.4.) má byť v znamení ďalšieho oblačného dňa s najnižšou rannou teplotou vzduchu tri stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje na štrnásť stupňov Celzia. Počítať musíme aj s výdatnejšími dažďovými prehánkami.

Štvrtok (28.4.) má byť z rána polojasno s teplotou okolo 3 stupne Celzia. Neskôr, najmä v poobedňajších hodinách už očakávame jasnú oblohu s najvyššou dennou teplotou desať stupňov Celzia.

Piatok (29.4.) má priniesť podobný charakter počasia ako vo štvrtok, ale s oveľa vyššími teplotami. Zatiaľ čo ráno by sa teplota mala pohybovať na úrovni okolo 7 stupňov, cez deň sa maximálna teplota vzduchu priblíži ku hranici 15 stupňov Celzia.

Sobota (30.4.) nám prinesie najskôr jasnú oblohu, ktorá však dlho nevydrží, nakoľko okolo obeda už bude obloha zamračená. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu podobnú piatku a počas dňa maximálna teplota vzduchu môže byť 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (1.5.), prvý májový deň, má byť polojasná s rannou teplotou 10 stupňov Celzia, podvečer bude už oblačno. Najvyššiu dennú teplotu vzduchu očakávame na úrovni okolo 15 stupňov Celzia.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.