Aj keď to už na prelome augusta a septembra začínalo vyzerať na skorší nástup jesene, napokon ešte leto pripomína, že jeho obdobie neskončilo. Aj v Banskej Bystrici nás ešte čakajú dni, počas ktorých teploty vystúpia aj k úrovni 27 stupňov Celzia.

Pondelok (10.9.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 14 do popoludňajších 24 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (11.9.) prinesie prevažne veľkú, večer už zmenšenú oblačnosť, zrážky ale očakávané nie sú. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 21 až 23 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 13 až do 15 stupňov Celzia.

Streda (12.9.) bude polooblačná, neskôr prevažne jasná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (13.9.) prinesie jasnú oblohu, avšak popoludní očakávame prechodne zväčšenú oblačnosť. Teplota vzduchu cez deň opäť stúpne až ku úrovni 27 stupňov. V ranných a večerných hodinách to bude okolo 18 stupňov Celzia.

Piatok (14.9.) má byť polooblačno, neskôr prevažne oblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 17 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 26 stupňov Celzia.

Sobota (15.9.) má byť oblačná a s hrozbou dažďových prehánok najmä popoludní a večer. Najvyššia denná teplota vzduchu stúpne k úrovni približne 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.9.) bude už ale oproti sobote naopak v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných 15 až do popoludňajších 22 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.