Zima sa prihlásila o slovo a v úvode decembra Banskobystričanov trápi tvorba poľadovice na cestách a chodníkoch. Dážď so snehom pri teplotách okolo bodu mrazu očakávame v Banskej Bystrici aj v nasledujúcich dňoch.

Pondelok (3.12.) bude v Banskej Bystrici prevažne zamračený a počas dňa očakávame aj dažďové prehánky. Fúkať má slabý premenlivý vietor a pozor si treba dať i na pokračujúcu intenzívnu tvorbu poľadovice. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli poľadovici aj na pondelok výstrahu druhého stupňa, ktorá trvá až do 13-tej hodiny. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -3 do popoludňajších +2 stupňov.

Utorok (4.12.) má byť spočiatku zamračené, k večeru už oblačnosti ubudne. Ráno musíme počítať opäť aj s dažďom. Ten by však už nemal hneď primŕzať. Najvyššia denná teplota vzduchu totiž v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na plus 5 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -1 až do +1 stupňa Celzia. Cez deň bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (5.12.) bude z rána takmer jasná, avšak postupne má oblačnosť pribúdať, a tak popoludní by už mala prevládať znovu zamračená obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -3 až do popoludňajších 4 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (6.12.) prinesie mnoho oblačnosti. Najmä ráno a dopoludnia by sme sa mali pripraviť i na sneženie a neskôr dážď. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať od -1 do +4 stupňov Celzia.

Piatok (7.12.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. K večeru a počas noci nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo nuly a najvyššia denná teplota vystúpi na +4 stupne Celzia.

Sobota (8.12.) má byť oblačná a s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo plus 4 stupne Celzia. Ranné minimá by nemali podliezť nulu.

Nedeľa (9.12.) bude zamračená. Dažďové prehánky, prípadne zrážky vo forme dažďa so snehom, sa vyskytnú najmä poopoludní a večer. Teploty vzduchu budú od rannej nuly až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad bodom mrazu.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.