Týždeň na prelome mesiacov apríl a máj sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení zväčšenej oblačnosti a viacerých dažďových prehánok, pričom najmä ku koncu týždňa bude fúkať silný nárazový vietor. Teploty vzduchu budú počas jednotlivých dní rôzne a tie najvyššie denné by nemali prekročiť hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (27. 4.) otvorí týždeň v znamení spočiatku jasnej, postupne počas dňa až zamračenej oblohy bez zrážok. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže popoludní dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Utorok (28. 4.) bude dňom s polojasnou až zamračenou oblohou, pričom v skorých ranných hodinách môžeme očakávať aj úhrn dažďových zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 9 až 7 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Streda (29. 4.) prinesie spočiatku polojasnú, neskôr až zamračenú oblohu. Popoludní a najmä večer môžeme očakávať aj dážď. Prevažne juhozápadný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (30. 4.) bude posledným aprílovým dňom so spočiatku polojasnou, postupne počas dňa zamračenou oblohou. Popoludní až večer sa môžu vyskytnúť mierne dažďové prehánky. Počas celého dňa bude fúkať prevažne juhozápadný vietor v rýchlosti 6 až 8 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Piatok (1. 5.) odštartuje mesiac máj v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy s dažďom, ktorý by mal byť najvýraznejší v popoludňajších až večerných hodinách. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže popoludní dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 12 až 14 stupňov Celzia.

Sobota (2. 5.) prinesie prevažne zamračenú oblohu s občasnými dažďovými prehánkami. Počas celého dňa bude fúkať silný severozápadný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 15 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (3. 5.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom v popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať výrazný úhrn dažďových zrážok. Počas celého dňa bude fúkať silný severozápadný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 17 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 12 až 14 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.