Týždeň, v ktorom nás čakajú jarné prázdniny, ale aj voľby do NR SR sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne zvýšenej oblačnosti.

Meteoroligické moduly predpokladajú viaceré dažďové či snehové prehánky, zatiaľ čo teploty vzduchu sa príliš meniť nebudú. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok výstrahu 1. stupňa pred vetrom, ktorý môže krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 18 až 23 m/s.

Pondelok (24. 2.) otvorí posledný februárový týždeň v znamení spočiatku malej, neskôr strednej oblačnosti, pri čom v ranných až dopoludňajších hodinách môžeme očakávať dážď so snehom. Fúkať bude prevažne severozápadný vietor v rýchlosti 1 až 5, v nárazoch 15 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Utorok (25. 2.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo snežiť ešte počas noci z pondelka na utorok, zatiaľ čo dážď môžeme očakávať vo večerných až nočných hodinách. Fúkať bude prevažne severovýchodný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 1 až -1 do najvyšších denných 9 až 11 stupňov Celzia.

Streda (26. 2.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, pri čom počas celého dňa môžeme očakávať sústavný úhrn dažďových zrážok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na rovni 4 až 2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia.

Štvrtok (27. 2.) prinesie opäť zvýšenú oblačnosť, ktorá bude pretrvávať počas celého dňa. Mierne dažďové prehánky môžeme očakávať vo večerných hodinách a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 1 až -1 do najvyšších denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Piatok (28. 2.) bude v znamení spočiatku polojasnej, neskôr zamračenej oblohy, z ktorej by však počas tohto dňa nemali spadnúť žiadne dažďové ani snehové zrážky. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na rovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Sobota (29. 2.) bude volebným dňom s prevažne zamračenou oblohou. V ranných až dopoludňajších môžeme očakávať sneženie. To sa s postupným oteplením zmení na dážď, ktorý bude pretrvávať až do konca dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (1. 3.) otvorí mesiac marec v znamení pokračujúcej zvýšenej oblačnosti. V skorých ranných až dopoloudňajších hodinách môžeme očakávať dážď, ku ktorému sa postupne pripojí aj sneh. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na rovni 3 až 1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.