Mrazy poľavili a do Banskej Bystrice sa vrátili hmly a dážď. Rána sú však naďalej stále chladné a mokré chodníky a cesty sa tak môžu meniť na klzisko.

pocasie banska bystrica sneh

Pondelok (11.1.) bude z rána zahmlený, neskôr sa z veľkej oblačnosti aj rozprší. V ranných hodinách je ale potrebné dávať pozor na chodníkoch a cestách, ktoré môžu byť zľadovatené. Popoludní teploty stúpnu na najviac 5 stupňov Celzia.

Utorok (12.1.) by síce mala byť oblačnosť nad Banskou Bystricou menšia, no hmla sa nemusí rozpustiť počas celého dňa, navyše môže mierne pršať a to aj s nepríjemným vetrom. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od nuly do plus 3 stupňov Celzia. Na kopcoch nad mestom sa ale zrážky prejavia v podobe sneženia.

Streda (13.1.) bude ďalej zamračená s popoludňajšími a podvečernými zrážkami, ktoré sa už ale prejavia vo forme sneženia, keďže teplota vzduchu bude počas celého dňa okolo bodu mrazu. Pocitovú teplotu ale zníži pokračujúci silnejší vietor.

Štvrtok (14.1.) môže nad Banskou Bystricou postupne priniesť aspoň čiastočné vyjasnenie oblohy, aj keď dopoludnia má ešte snežiť. Teplota počas dňa klesne od nuly až ku večernými -6 stupňom Celzia.

Piatok (15.1.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej bude snežiť, popoludní aj intenzívnejšie. Teploty počas dňa budú v rozmedzí od -6 stupňov do zhruba 0 stupňov Celzia.

Sobota (16.1.) po skončení sneženia z predošlého dňa postupne prinesie vyjasnenie oblohy a zároveň ďalší pokles teplôt, a to od -5 do -12 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.1.) má byť dokonca ešte chladnejšia, keď sa ráno vonkajšie teplomery v Banskej Bystrici ukážu len okolo -15, neskôr popoludní najviac -8 stupňov Celzia. Bude polooblačno a bez zrážok.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.