Počas uplynulého víkendu v Banskej Bystrici poriadne mrzlo, nočné teploty klesli dokonca výraznejšie pod -10 stupňov Celzia, ale už o pár dní bude aj o celých dvadsať stupňov teplejšie. Prúdenie studeného arktického vzduchu totiž vystrieda oteplenie.

Pondelok (25.2.) bude v Banskej Bystrici prevažne oblačný, ale bez zrážok. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -2 stupňov do popoludňajších +10 stupňov Celzia.

Utorok (26.2.) má byť spočiatku zamračený, popoludní už bude oblačnosti ubúdať. Najvyššia denná teplota vzduchu stúpne nanajvýš ku úrovni +9 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly.

Streda (27.2.) prinesie zrána mnoho oblačnosti. Tá sa však bude postupne rozpadať, a tak po zvyšok dňa má prevládať slnečná a jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú už od rána pohybovať nad nulou, a to do popoludňajších 11 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (28.2.) bude najskôr jasný, neskôr v znamení polooblačnej oblohy. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať až ku úrovni +13 stupňov Celzia. Do práce však ráno pôjdeme len pri teplotách okolo +2 stupne Celzia.

Piatok (1.3.) má priniesť zamračenú oblohu, avšak zrána ešte očakávame zmenšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +2 stupne a najvyššia denná teplota sa má pohybovať do +9 stupňov. K večeru nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (2.3.) má byť oblačná a s najvyššou dennou teplotou vzduchu do 7 stupňov Celzia. Keďže bude prevažne zamračené, ani najnižšie teploty nebudú príliš kolísať a budú okolo 4 stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (3.3.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných +1 až do popoludňajších +10 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.