Mrazivé počasie sa na dlhšie usídlilo aj v Banskej Bystrici. Po novom roku sa ale mrazy zmiernia. Nového snehu však veľa nespadne.

pocasie banska bystrica sneh

Pondelok (29.12.) bude obloha nad Banskou Bystricou prevažne jasná, no vzduch stále chladný. Počas dňa okolo -5 stupňov, večer klesne až ku -8 stupňom Celzia. Počas celého dňa bude navyše fúkať pomerne silný severák.

Utorok (30.12.) už bude veterný menej, no ráno má byť mimoriadne chladno, len okolo -12 stupňov Celzia. Počas dňa sa ale hodnoty na teplomere priblížia viac smerom k nule. Zastavia sa však okolo hodnoty -5 stupňov. Zrážky predpokladané nie sú, bude polooblačno.

Streda (31.12.) prinesie rovnako len málo oblakov na oblohe a teploty pod nulou v rozmedzí od -9 do -2 stupne Celzia. Do nového roka budeme vstupovať mrazmi na úrovni okolo -5 stupňov Celzia

Štvrtok (1.1.) už od rána prvého dňa nového roka budú teploty stúpať, a to až nad bod mrazu. Teplomery by mali ukázať až okolo 2 stupne nad nulou zhruba o 13-tej popoludní. Obloha bude prevažne jasná.

Piatok (2.1.) prinesie postupný nárast oblačnosti a večer môže prísť i slabšie sneženie. Teplota sa bude počas dňa pohybovať v rozmedzí od -4 do +2 stupne Celzia.

Sobota (3.1.) bude polooblačná a slabšie zasneží. Teplota vzduchu bude počas celého dňa okolo nuly. Opäť však bude veterno.

Nedeľa (4.1.) má byť podľa predbežných predpovedí prevažne oblačná s menším rizikom menej výdatného sneženia. Stále bude výraznejšie fúkať, pričom teploty vzduchu budú v rozmedzí od -4 do -1 stupňa Celzia.